Ostatnie posty

14 Książek na Walentynki!

By 13:00 ,

Cześć kochani! Walentynki tuż tuż, więc przychodzę do Was z małym zestawieniem książek idealnych na ten pełen miłości okres. Święto te przypada, jak pewnie większość z Was wie 14 lutego, dlatego przestawię Wam dokładnie 14 powieści. Wszystkie te książki czytałam, więc nie proponuje Wam nic, czego nie znam. Jedne podobały się mniej, inne bardziej, ale na pewno króluje w niej miłość, uczucia i namiętność. Świetnie wpasowują się w Walentynkowy klimat. Przechodzimy zatem do listy. 


Książka określana mianem współczesnej wersji Romea i Julii. Niegrzeczny chłopiec i grzeczna dziewczyna z porządnego domu. Czytałam kilka lat temu, a do dzisiaj pamiętam jak zarwałam dla niej noc. Powieść o której zrobiło się głośno za sprawą ekranizacji. Love, Rosie to piękna i ciepła opowieść o sile prawdziwej przyjaźni, miłości, dorastaniu i marzeniach. Napisana jest również w niecodzienny sposób - fabułę poznajemy poprzez listy, e-maile, zapisy rozmów z chatów czy kartki pocztowe.

3. Amber - Gail McHugh

Książka z serii 'ona jedna, ich dwóch'. Nie jest to pozycja dla grzecznych dziewczyna. Pikantna historia, pełna namiętności, pasji i wewnętrznych dylematów. Powieść wywołuje mnóstwo, nieraz sprzecznych emocji, ale niesamowicie wciąga.  Wyczekuje kontynuacji.  

4. Zły Romeo - Leisa Rayven

Cassie była uroczą dziewczyną z wielkimi ambicjami. Piekielnie zdolny Ethan miał reputację złego chłopca. Zagrali Romeo i Julię – i zmieniło się wszystko. Wielka miłość, jak w dramacie Szekspira, była im pisana. Jednak „zły Romeo” złamał „Julii” serce...


Piękna i wielowątkowa historia, którą pokochałam od pierwszych stron. Główna bohaterka Anna wyjeżdża na studia do Anglii i tam szczególnie zaprzyjaźnia się z Lorcan'em, z którym znajomość pomału zaczyna przeradzać się w coś więcej. Jednak nieoczekiwanie na jej drodze staje Siergiej, i Anna doświadcza na własnej skórze czym jest miłość od pierwszego wejrzenia. Autorka idealnie ukazuje, że nawet gdy spotykamy księcia z bajki czekają nas zwykłe, ludzkie problemy, z którymi trzeba się zmierzyć.

6. Collide i Pulse - Gail McHugh

Kolejne pozycje z pod pióra McHugh. Dylogia o rodzącym się uczuciu, pełna emocji, zawirowań i niepewności o los głównej bohaterki. Emily znajduje się w toksycznym związku i wtedy w jej życiu pojawia się Gavin. Co tu dużo pisać. Dzieje się dużo, a huśtawka uczuć gwarantowana. 


Jedna z pierwszych powieści królowej New Adult. Historia, która dogłębnie nas poruszy, zaskocz i złapie głęboko za serce. Nie ma tu miejsca na przesłodzony romans - to przede wszystkim historia dziewczyny, która musi zmierzyć się z demonami przeszłości. Pisarka pokazuje jak duży wpływ na nasze dorosłe życie ma dzieciństwo, i to czego w nim doświadczyliśmy.Słodko - gorzka historia, która rozerwie nasze serca na kawałki. Powieść pełna miłości i namiętności, ale  również trudów bycia w związku. Klasyczny motyw zwykłej dziewczyny i gwiazdy sceny, ukazany w łapiący za serce i emocjonalny sposób. 

9. Lucian - Isabel Abedi 

Powieść młodzieżowa z lekkim, fantastycznym zabarwieniem. Przejmująca historia o przeznaczeniu, miłości i poświęceniu. Po prostu magiczna. 
- Czy przyszło ci kiedyś do głowy, że Lucian może… nie być człowiekiem?
Spuściłam wzrok.
- Nie - wyszeptałam. Pomyślałam jednak: "Tak".

Kolejna z wielu powieści oparta na schemacie porządnej dziewczyny i niegrzecznego chłopca. Jest to piękna historia miłości skierowana głównie do nastoletnich odbiorców, ale sądzę, że każda osoba, której romantyczne powieści są bliskie sercu powinna po nią sięgnąć. Moccia pokazuje nam jak miłość potrafi zmienić człowieka, jak jej siła na nas wpływa. Jak dużo potrafią przetrwać nastoletnie uczucia? i czy na prawdę wystarczy tylko się kochać, a pokona się wszystkie przeciwności?


Kolejna książką pióra słynnej Hoover. Confess to kolejna, wyśmienita powieść w jej dorobku. To opowieść o ludziach, którzy wkraczając w dorosłe życie spotkają na swojej drodze przeciwności losu. To historia o odpowiedzialności i poświęceniu. O tym, że czasem podejmując decyzje trzeba mieć na uwadze nie tylko swoje dobro. Przy tym jest to historia o rodzącej się miłości i namiętności, którą trudno od siebie odgonić. Autorka to mistrzyni gry uczuciami.

12. Trylogia Piekła Gabriela - Sylvain Reynard

Piekło Gabriela to ciepła i pełna romantyzmu historia miłosna dwóch całkowicie różnych osób, które za swoja sprawą zmieniają siebie i swoje życie. Historia jest odrobinę naiwna, zdecydowanie zbyt przesłodzona, ale dla fanek miłości niczym z baśni o Kopciuszku będzie to pozycja idealna. 

13. Zakochać się - Cecelia Ahern 

Kolejna powieść mistrzyni romansów. Jak zwykle ciepła, pełna miłości i wzruszeń. Skłaniająca do refleksji. Mimo że dotykająca ciężkiego tematu, jakim jej samobójstwo, niezwykle lekka i przyjemna w odbiorze. 


Powieść zaciekawia od pierwszych stron, wzbudza mnóstwo emocji i uczuć oraz trzyma nieustannie w napięciu. Wątek miłosny wypada wyśmienicie. Rodzi się powoli, absorbuje. Gdy już zaczniemy czytać, ciężko odłożyć książkę na bok nie poznając zakończenia.


A jak Wasze plany na Walentynki? Znajdzie się w tym dniu czas na czytanie? Czy raczej planujecie poświęcić go w całości na świętowaniu ze swoją drugą połówką? 

0 komentarze