Ostatnie posty

Jezioro Ciszy - Anne Bishop

By 20:04 , , ,

 Jezioro Ciszy ♥ Anne Bishop ♥ Tł: Emilia Skowrońska ♥ INNI #6 ♥ Wydawnictwo Initium ♥ 
Data premiery: 18.09.2019 ♥ Stron:478

Mając za sobą kilka powieści Anne Bishop chętnie sięgnęłam po następną, i kolejny raz nie zawiodłam się. Jezioro Ciszy to początek nowej serii urban fantasy osadzonej w tym samym świecie, co cykl INNI, gdzie obok ludzi żyją niebezpieczni terra indigene

Pisane szkarłatem zapoczątkowały moją sympatię do wyjątkowego uniwersum, jakie stworzyła autorka i ta sympatia po lekturze najnowszej części nie minęła. Świat Innych nie był dla mnie nowością, jednakże nie jest konieczna znajomość wcześniejszych tomów. Pisarka skrupulatnie i z lekkością wprowadza czytelnika do nowej rzeczywistości - intrygującej, wielowarstwowej oraz szalenie groźnej. Istnienie obok ludzi innej rasy rodzi wiele konfliktów i zagrożeń, w które została wplątana nasza główna bohaterka, Vicki. Kobieta po rozwodzie otrzymuje stary ośrodek nad Jeziorem Ciszy w miasteczku kontrolowanym przez Innych. Gdy jej współlokatorka natrafia na zwłoki, a w sprawę zaczyna być wplątanych coraz więcej osób, życie Vicki będzie zagrożone. 

Anne Bishop po raz kolejny nie zawodzi w kwestii kreacji bohaterów. Mamy tutaj całą plejadę przeróżnych postaci; ciekawych, wiarygodnych i świetnie odgrywających swoje role. Vicki to bardzo sympatyczna protagonistka, której losy poznaje się z przyjemnością. Wzbudza wiele emocji, zarówno tych pozytywnych jak i negatywnych, Jak na fantastykę przystało, nie zabrakło również wielu magicznych istot ze Zmiennokształtnymi, Wampirami i Żywiołami na czele. Mimo tak sporej różnorodności stworzeń pisarce udało się wszystko idealnie zgrać ze sobą, tworząc wiarygodną i spójną wizję. 


Jezioro Ciszy to idealna pozycja dla osób, które dopiero chciałyby zapoznać się z twórczością Bishop, ale także dla jej oddanych fanów. Intrygujący, magiczny świat, wciągająca fabuła i barwni bohaterowie nie pozwalają nudzić się ani przez chwilę. I mimo że powieść zbytnio nie zaskakuje, sporo można się domyślić, to książka jest zdecydowanie na plus i warto dać jej szansę. 

Inne powieści autorki na blogu:

0 komentarze