Ostatnie posty

Co nowego? - Zapowiedzi marzec 2015

By 12:00

Witajcie! Wraz z końcem miesiąca przychodzę do Was z garścią zapowiedzi na najbliższy miesiąc. Wydawcy rozpieszczają, bo wybór bardzo duży, jednak portfel nie pozwala mieć wszystkiego. Ograniczę się więc do kilku tytułów, które najbardziej mnie zainteresowały i chętnie powitałabym je w swojej biblioteczce. 

Data wydania: 02.03.2015
Wydawnictwo: Znak 

Kiedy Łucja pierwszy raz zobaczyła pałac rodziny Kreiwetsów, od razu poczuła, że w starych komnatach zdarzyło się coś wyjątkowego. Małe miasteczko, urokliwy Różany Gaj, nad którym górowały malownicze ruiny, także skrywało niejeden sekret. Tajemnice aż prosiły się o odkrycie.
Łucja uciekła od zgiełku wielkiego miasta, od bolesnych wspomnień, by ukojenie odnaleźć właśnie tam. Przeprowadzka miała być próbą odzyskania siebie. Nie mogła wiedzieć, że w czarującym zaciszu na prowincji będzie musiała zmierzyć się z poważnymi wyzwaniami. Kiedy umierająca przyjaciółka prosi ją, aby odnalazła ojca jej małej córeczki, Łucja nie podejrzewa, że zadanie to zaprowadzi ją w nieoczekiwanym kierunku.
Okazuje się, że miłość czeka na nas tam, gdzie nigdy byśmy się jej nie spodziewali.
Poruszająca powieść Doroty Gąsiorowskiej to przesycona emocjami, pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji, magiczna historia, od której nie można się oderwać.

Data wydania: 03.03. 2015
Wydawnictwo: Amber
Wydanie II w nowej filmowej okładce!

Altruizm, Nieustraszoność, Erudycja, Prawość, Serdeczność. 
Na te pięć frakcji podzielone jest społeczeństwo zbudowane na ruinach Chicago. Każdy przechodzi test predyspozycji, a potem w krwawej ceremonii musi wybrać frakcję. Ten, kto nie pasuje do żadnej, zostaje uznany za bezfrakcyjnego i wykluczony. Ten, kto łączy cechy charakteru kilku frakcji, jest Niezgodny i musi być wyeliminowany… 
Jeden wybór może cię zmienić. 
Jeden wybór może cię zniszczyć.
Wybór Tris zburzył jej świat, ale i połączył z Nieustraszonym Cztery. Jego uczucie pomaga przetrwać jej wśród krwawej walki frakcji. Tylko on rozumie jej rozpacz. I tylko on zna jej tajemnicę… Konflikt frakcji zmienia się w wojnę. Wśród Nieustraszonych szerzy się zdrada. A Tris staje przed kolejnym wyborem. Czy zaryzykuje wszystko, żeby ocalić tych, których kocha?

Data wydania: 04.03.2015
Wydawnictwo: Czwarta Strona


Witaj w świecie, w którym najbliższa Ci osoba staje się Twoim wrogiem, a każda podjęta decyzja może być ostatnią w życiu. W świecie, w którym łzy szczęścia mieszają się z zapachem krwi. 
Dla Helen Grace praca w policji jest wszystkim. Dla mordercy, którego tropi, śmierć to gra. Zdeterminowana, twarda, ale też skrzywdzona Helen będzie musiała zagrać z mordercą według jego reguł. Ene, due, śmierć to mroczny i trzymający w napięciu thriller, który zmiażdży twoje poczucie bezpieczeństwa.
Zagrasz?

Data wydania: 04.03.2015
Wydawnictwo: Uroboros


Rodzeństwo z Dzikiego Zachodu, płatny morderca z Chicago Ala Capone, diler narkotyków z Seattle – każdy z nich ma coś na sumieniu. I może właśnie dlatego wszyscy trafili na Bezdroża, do tajemniczego świata pełnego kurzu, potworów, magii i istot, którym nie można ufać. Razem tworzą grupę Przybyszów, których zadaniem jest ochrona mieszkańców przed groźnymi bestiami. I przed Ajanim, samozwańczym i zagadkowym władcą Bezdroży, tworzącym własną armię z tych Przybyszów, którzy zdecydowali się zamienić wierność ideałom na nieśmiertelność i wygodę. Gdy do tego pełnego niebezpieczeństw świata z 2010 roku trafia Chloe, alkoholiczka, sytuacja robi się jeszcze bardziej napięta. Czy nowa dziewczyna okaże się wyjątkowym Przybyszem, na którego od dawna czeka Ajani? I co ważniejsze, czyją stronę wybierze?
W świecie, gdzie miłość, strach i chciwość łączą ludzi skomplikowanymi więzami, zdrada jest na porządku dziennym, a każdy skrywa sekrety z przeszłości, o których wolałby nigdy nie mówić, żaden wybór nie jest prosty. A pytanie o to, dlaczego Przybysze trafili na Bezdroża, wciąż pozostaje otwarte…

Data wydania: 04.03.2015
Wydawnictwo: Ferria Young

Althea i Oliver byli najlepszymi przyjaciółmi, nierozłącznymi niemal od przedszkola. Jednak w liceum Althea nagle uświadamia sobie, że to, co czuje do Olivera, wykracza poza przyjaźń. Oliver chce tylko, żeby ich życie wyglądało tak jak zawsze, ale gdy po raz kolejny budzi się rano i nie pamięta nic z minionych tygodni, nie może zaprzeczyć, że dzieje się z nim coś złego. Cierpi na zespół Kleinego-Levina, zwany syndromem śpiącej królewny.
Losy zaprowadzą ich oboje z dachów rodzinnych domów, zakrapianych alkoholem imprez i festynów w ich małym miasteczku do wielkomiejskich szpitali, przepełnionych ulic i squatów Nowego Jorku. Wszytko to w cieniu choroby, której nazwa brzmi jak z bajki, ale z bajką nie ma nic wspólnego.
Akcja powieści rozgrywa się w najlepszych czasach kultury DIY, zinów i taśm magnetofonowych - połowie lat 90.
Punktowa, dojrzała i bardzo prawdziwa opowieść o tożsamości, dorastaniu, przyjaźni, miłości i o tym, czemu czasem tak wspaniale jest podejmować złe decyzje.

Data wydania: 04.03.2015
Wydawnictwo: Muza

Pola i jej chłopak Tomasz przyjeżdżają do stolicy z optymistycznym planem na życie. Życie jak z pierwszych stron gazet – kolorowe, beztroskie, dostatnie. Wprowadzają się do niewielkiego mieszkania. Oboje szukają pracy, za wszelką cenę chcą odnaleźć swoje miejsce w wielkomiejskim chaosie. Ona, przekonana o stabilności ich związku, snuje plany na przyszłość. On dla kariery jest gotów na wszystko, także na romans z wpływowym producentem z telewizji. Pola początkowo ignoruje sygnały, które świadczą o tym, że ich młodzieńcza miłość nie ma już racji bytu. Ale jak długo może oszukiwać samą siebie? Na gruzach naiwnych marzeń, Pola i Tomasz będą musieli zbudować nowe dojrzałe tożsamości – już nie niewinne, ale bardziej otwarte na to, co zafunduje im kapryśna rzeczywistość.

Data wydania: 17.03.2015
Wydawnictwo: Amber

Szesnastoletnia Laurel nie może się pogodzić z tragiczną stratą siostry. Szuka pomocy idoli, którzy też odeszli: Kurta Cobaina, Amy Winehouse, Jima Morrisona, Janis Joplin… Pisze do nich listy. Z tych listów układa się opowieść o niej samej, jej cierpieniu, samotności, poszukiwaniu siebie i przebaczeniu.
Kochany Kurcie, chciałam napisać do osoby, z którą mogłabym pogadać. Chciałabym, żebyś mi powiedział, gdzie teraz jesteś i dlaczego odszedłeś. Byłeś ulubionym muzykiem mojej siostry May. Odkąd jej nie ma, trudno mi być sobą, bo tak naprawdę nie wiem, kim jestem…
Laurel podziwiała siostrę, ale czuła się przez nią zepchnięta w cień. Teraz usiłuje pogodzić się z tym, co się stało i odnaleźć siebie. Choć nie jest łatwo opłakiwać kogoś, komu się nie wybaczyło…
Pisze o tym, co się zdarzyło, przeżywa to jeszcze raz. Zwierza się, pyta. Te listy i miłość, którą odkrywa, pozwalają pojednać się z życiem i z sobą samą. Rozumie, że nie mogła ocalić siostry, ale może ocalić siebie.

Data wydania: 18.03.2015
Wydawnictwo: Mira

Samotnie upadną, razem powstaną.
Przed wiekami członkowie zakonu Świętego Jerzego polowali na smoki. Ukrywając się pod ludzką postacią, smoki przetrwały. Z czasem stały się silne i przebiegłe, gotowe przejąć władzę nad światem. Młodziutka Ember Hill, po wcieleniu się w ludzką postać, zostaje wysłana ze szpiegowską misją do Kalifornii. To dla niej okazja, by zakosztować życia zwykłej nastolatki, nacieszyć się wolnością przed powrotem do Talonu, gdzie czekają na nią wyłącznie obowiązki. Ember jest odważna i zdeterminowana, ale też ulega ludzkim słabościom. Może właśnie dlatego jej misja okaże się tak trudna.

Data wydania: 18.03.2015
Wydawnictwo: Czarna Owca

Ostatnie dni lata. W sztokholmskim schronisku dla bezdomnych policja znajduje ciało zastrzelonej narkomanki. Światła radiowozów budzą mieszkającego w tej samej kamienicy zawieszonego w obowiązkach policjanta, Leo Junkera.
Junker nie może jednak trzymać się z dala od tej sprawy – okazuje się, że morderstwo powiązane jest z jego własną trudną młodością i tragicznym wydarzeniem sprzed lat, które na zawsze odmieniło jego życie. 
W ciemnych zaułkach miasta, opanowanych przez organizacje przestępcze, rozpoczyna się poszukiwanie zabójcy oraz prawdy o przeszłości Junkera...
Nagroda Szwedzkiej Akademii Kryminałów za najlepszy szwedzki kryminał 2013.

Data wydania: 18.03.2015
Wydawnictwo: YA!

W szkole trwają przygotowania do spektaklu o Królewnie Śnieżce. Lumikki Andersson gra w nim główną rolę.
W tym samym czasie zaczyna otrzymywać listy od tajemniczego wielbiciela, którego zauroczenie powoli przeradza się w obsesję. Mężczyzna grozi dziewczynie krwawą zemstą, jeśli nie spełni jego żądań… Ostatnia część fińskiej trylogii.

A Wy na jakie książki czekacie w marcu? Zainteresowała Was któraś z powyższych? 

24 komentarze

 1. Czekam niecierpliwie na "Daj mi więcej". Zapowiada się ciekawa lektura!

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam już jedna recenzję dotyczącą ksiażki pt. 'ene Due Śmierć" i muszę przyznac, że mnie zaintrygowała :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawe te nowości:)Kilka z nich z chęcią widziałabym u siebie:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jestem ciekawa ''Kochani, dlaczego się poddaliście'' oraz ''Talona'' :)

  OdpowiedzUsuń
 5. "Talon" wygląda intrygująco - dawno nie widziałam wśród nowości czegoś o smokach. ;) Choć to "życie zwykłej nastolatki" wzbudza obawy przed kolejną przeciętną powieścią młodzieżową z - odpukać! - trójkątem miłosnym.

  OdpowiedzUsuń
 6. Wow, widzę że same dobre książki wyjdą ^^ Na pewno przeczytam Przybyszów, chociaż mam mieszane uczucia po jej Mrocznej serii o wróżkach, ciekawi mnie ene, due, śmierc - zapowiada się niezły thriller oraz intryguje mnie Althea & Oliver - zobaczymy czy będzie dobra życiowa historia :3

  OdpowiedzUsuń
 7. przede wszystkim poluję na ''Kochani, dlaczego się poddaliście?'', ''Przybyszów'', '' Altheę i Oliviera''. :)
  tyle świetnych książek pojawia się w każdym miesiącu - mój portfel tego nie przetrwa. :/

  OdpowiedzUsuń
 8. Chyba najbardziej to oczekuję na książkę "Althea i Oliver", poprzednia powieść z tej serii bowiem, była genialna. Liczę więc, że i na tym tytule się nie zawiodę:) A propozycja Wydawnictwa Znak zdecydowanie również do przeczytania!

  OdpowiedzUsuń
 9. "Ene due śmierć" brzmi nieźle :D

  OdpowiedzUsuń
 10. talon i daj mi więcej muszę przeczytać :-)

  OdpowiedzUsuń
 11. "Talon" i "Kochani dlaczego się poddaliście"(mimo tytułu i okładki ;-;) wydają się być ciekawe. :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Bardzo chciałabym przeczytać ,,Talon". Uwielbiam smoki :)

  OdpowiedzUsuń
 13. W marcu jest dużo wspaniałych nowości i chętnie przeczytałabym wszystko gdyby nie mój biedny, pusty portfel. :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Sporo tego i kilka tytułów dla siebie też tutaj wypatrzyłam. Oby czasu na czytanie też się u mnie znalazło.

  OdpowiedzUsuń
 15. W tym miesiącu staram się nie czytać tego typu postów, żeby się za bardzo nie kusić. Kupiłam już "Obietnicę Łucji" i mam zamiar w najbliższym czasie się za nią zabrać :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Altheę i Olivera mam już przeczytanego, naprawdę świetna książka :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Na kilka tytułów się skuszę ;)

  OdpowiedzUsuń
 18. Widzę kilka perełek - Zbuntowaną kupiłabym w okładce filmowej :) Daj mi więcej i tak książka o listach też wydaje się być ciekawa :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Ale ładną okładkę zrobili dla "Zbuntowanej" o wiele ładniejsza niż jej pierwsza filmowa okładka :) I Ja czekam z niecierpliwością na "Talon" :)

  OdpowiedzUsuń
 20. Tyle ciekawych książek się zapowiada, że nie mam pojęcia, co wybrać! Zdecydowanie muszę sprawić sobie nowość z Czarnej Serii :)

  OdpowiedzUsuń
 21. Z chęcią sięgnę po "Obietnicę Łucji" :)

  OdpowiedzUsuń
 22. Gdybym miała wymieniać książki, które chce przeczytać z tych wymienionych przez Ciebie to musiałabym wymienić wszystkie D

  OdpowiedzUsuń
 23. Tyle super książek, chyba zbankrutuję ;)

  OdpowiedzUsuń