Ostatnie posty

Richelle Mead - W szponach mrozu

By 15:15 , , , ,

Autor : Richelle Mead
Tytut : W szponach mrozu
Seria : Akademia wampirów Tom 2 
Wydawnictwo : Nasza ksiegarnia
Stron : 324
W Akademii św. Władymira jest przerwa świąteczna, ale Rose nie odczuwa świątecznej atmosfery. Śmiały atak strzyg wprowadził szkołę w stan gotowości, w akademii gromadzą się strażnicy w tym matka Rose. Na domiar złego obok Dymitra pojawia się inna kobieta, Mason nie kryje swoich uczuć do głównej bohaterki, a tajemniczy arogancki nieznajomy wpada na dziewczynę częściej niż by sobie tego życzyła. 


W szponach mrozu to drugi tom serii pani Mead, równie dobry,a może nawet i lepszy niż jego poprzednik. Akcja książki przebiega krótko po wydarzeniach z pierwszej części. Po atakach na morojów akademia postanawia zaplanować wyjazd do kurortu narciarskiego, aby utrzymać bezpieczeństwo przez niespodziewanymi niebezpieczeństwami. 


Zauważyć można zmianę w charakterze Rose, dziewczyna dorasta, staje się, rozważniejsza i dojrzalsza. Oczywiście dalej ma wybuchowy charakter i cięty język, ale widać różnicę w porównaniu z poprzednią częścią. Mniej mamy Lissy i mimo, że więź dziewczyn jest wciąż silna jest prawie nieodczuwalna. Ten wątek został zepchnięty gdzieś na bok, ale za to pojawia się nowa intrygująca postać - Adrian, chłopak arogancki i pewny siebie, o nieprzeciętnej charyzmie, chciałoby się go więcej i więcej. Czuję, że na pewno będzie miał duża rolę w kolejnych częściach. 

Fakt, że moroje posługują się magią odegrał w tej części większą rolę niż w poprzedniej. Żywioły i związane z nimi moce to bardzo interesujący temat, dlatego trochę ciężko mi zrozumieć dlaczego wampiry nie chcą używać swojego daru przeciwko strzygom. 

W Szponach mrozu jest na pewno bardziej nieprzewidywalna od poprzedniczki oraz bardziej dramatyczna. Autorka pokazuje, że jednak nie wszystko będzie ładnie, pięknie i kolorowo. Język pozostaje bez zmiennie lekki i przyjemny, powieść czyta się lekko i płynnie. Podobało mi się również zakończenie, napawa nadziejami na dalszą przyszłość Rose. Więc jeśli ktoś jeszcze nie czytał bardzo polecam :) a ode mnie 9 gwiazdek. 

Ocena : 9/10 Seria Akademia wampirów :

2. >W Szponach mrozu<
4. Przysięga krwi
5. W mocy ducha
6. Ostatnie poświęcenie

4 komentarze

 1. Widzę, że nadal Ci się podoba ;) Podtrzymuję swoją decyzję, żeby sięgnąć po pierwszy tom ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podoba się i to bardzo :) niedługo się zabiorę za 3 część :)

   Usuń
 2. Mnie jakoś zupełnie nie ciągnie do tej serii. Wampiry mi się przejadły;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jakoś nie jestem przekonana do tej serii. ;)

  OdpowiedzUsuń