Ostatnie posty

Echo - E.K. Blair

By 13:00 , ,


Echo ♥ E.K. Blair ♥ Tł: Marta Słońska ♥ Czarny Lotos #2 ♥ Wydawnictwo NieZwykłe ♥ 
Data premiery: 24.10.2018 ♥ Stron: 332

W pierwszy tomie otwierającym kuszącą trylogię Czarny Lotos, autorka pokazała, że nie istnieją dla niej żadne granice. Szokujące i obezwładniające Bang pozostawia czytelnika w osłupieniu, aby po nim nastało mroczne, nostalgiczne i rozdzierające serce Echo. Główna bohaterka, która w jednej chwili traci wszystko, na czym jej zależało, nie potrafi się podnieść. Dramatyczne wspomnienia zła, którego się dopuściła bezustannie jej towarzyszą. Nie widzi już sensu w swoim życiu. Jeśli myślicie, że Elizabeth wykorzystała już limit cierpienia, bardzo się mylicie. E.K. Blair nie daje ani chwili wytchnienia.

"Cierpienie jest jak głęboka studnia, w której kąpię się każdego dnia. Zanurzam się aż po czubek głowy, czując, jak ból przenika przez pory mojej zniszczonej skóry; nasiąkam nim, zatracam się i tonę w jego odmętach, a on zakorzenia się we mnie bardzo głęboko, nie pozwalając znaleźć ani chwili spokoju."

Echo rozpoczyna się dosyć spokojnie i niewinnie i można by przypuszczać, że E.K. Blair postanowiła trochę spuścić z tonu. Nic bardziej mylnego. Po bardzo melancholijnym i leniwym wstępie, w którym widzimy, że z wyrachowanej i spragnionej zemsty Elizabeth nie pozostał już ślad, nadchodzi kolejna mieszanka wybuchowych zdarzeń. Pisarka mocno skupia się na przemianie głównej bohaterki, wewnętrznym konflikcie oraz nieustającym bólu, który trawi ją od środka. W międzyczasie akcja nabiera tempa, co krok szokując kolejnymi niespodziewanymi wydarzeniami. To nie jest przyzwoita ani układna powieść. Ta historia jest brudna, mroczna, nieraz brutalna. Nierzadko kontrowersyjna i niemoralna. Autorka nie bawi się w żadne półsłówka, dlatego też przemoc, gwałty czy erotyczne sceny, których tutaj uraczymy mogą wstrząsnąć i zbulwersować czytelnika.

Dramatyczne wydarzenia, jakich doświadczyła Elizabeth pod koniec pierwszego tomu sprawiły, że stała się wrakiem człowieka. Jej cała siła, determinacja i bezwzględność uleciały. E.K. Blair świetnie sobie poradziła podczas kreacji tak skomplikowanej osobowości. Lektura ocieka emocjami i wewnętrznymi dywagacjami głównej bohaterki, dając nam możliwość zajrzenia w jej chory umysł. Również bohaterowie drugoplanowi to postacie, którym nie brakuje charakteru i plastyczności. Pisarka umiejętnie splata ich historie tworząc pomału wyrazistą całość. W Echo dostajemy odpowiedzi na kilka nurtujących pytań z poprzedniej części, ale także autorka rozwija następne wątki tworząc kolejne niewiadome. 


Echo to powieść, która zabrała mnie w chorą rzeczywistość przepełnioną pożądaniem, nienawiścią i bólem. Kontynuacja Bang spełniła wszystkie pokładane w niej nadzieje, dostarczając emocji z najwyższej półki. Ta lektura to istna mieszanka wybuchowa, która obezwładnia, uzależnia i zaskakuje swoją dosadnością. Pisarka wie jak utrzymać i dozować napięcie, co pokazuje kolejny finał pozostawiający czytelnika w srogiej niepewności. Już nie mogę się doczekać, aby przekonać się co takiego E.K. Blair trzyma w zanadrzu na finał trylogii Czarnego Lotosu. Mam nadzieję, że wydawnictwo nie każe nam długo czekać, a w międzyczasie bardzo polecam pierwsze dwie części każdemu fanowi dark erotic. 

Wcześniejszy tom:

0 komentarze