Ostatnie posty

Łabędź i Szakal - J.A. Redmerski

By 13:00 , , ,


Łabędź i Szakal ♥ J.A. Redmerski ♥ Tł: Dorota Lachowicz ♥ W Towarzystwie Zabójców #3 ♥ Wydawnictwo NieZwykłe ♥ 
Data premiery: 06.02.2019 ♥ Stron: 303

Pokochałam cykl W Towarzystwie Zabójców za jego nietypowy charakter. Ciężko jednoznacznie określić do jakiego gatunku należy. Nie jest to na pewno klasyczny romans, bardziej thriller, powieść sensacyjna, ale wątki romantyczne czy nawet erotyczne dają o sobie wyraźnie znać. W Drugim życiu Izabel mieliśmy okazję zaciekawić się nowym bohaterem, jaki jest mroczny i sadystyczny Fredrick, a Łabędź i Szakal daje nam możliwość jego lepszego poznania. Jak wypadło to spotkanie? Muszę przyznać, że bardzo mrocznie, brutalnie, mocno emocjonalnie i ogniście. 

"Tamtego dnia nie narodziło się dziecko. Tamtego dnia dziecko umarło. Umarła jego niewinność i to, kim mógłby zostać w przyszłości... Dzień jego narodzin był początkiem bardzo długiego i okrutnego życia."

Nie zabrakło również bohaterów ze wcześniejszych części. Izabel oraz Victor nieustannie są w tle, ale to historia Szakala jest tym razem na pierwszym miejscu. Nie ma się jednak czego obawiać, bo jego losy są równie ciekawe, o ile nie bardziej, niż wcześniejszej pary. Fabuła skupia się na Fredriku i jedynej kobiecie, którą kiedykolwiek pokochał, Serafinie. Jednak ona go opuściła, a jedyny trop do jej odnalezienia stanowi Cassia. Dziewczyna cierpi na amnezję i nie jest w stanie udzielić odpowiedzi na żadne pytanie. Co ma wspólnego z żoną Fredrika? Czy uda się jej przypomnieć kim jest? Gwarantuję, że poznając odpowiedzi na te pytania czytelnik będzie zbierać szczękę z podłogi. Pisarka po raz kolejny robi to, co umie najlepiej - szokuje, zaskakuje i dostarcza emocji z najwyższej półki. Nie jest to na pewno książka dla każdego. Całkiem sporo w niej przemocy, okrucieństwa i tego szeroko rozumianego mroku, który każdy z zabójców nosi w swoim sercu. Nie przeszkadza to jednak, aby lekturę połknąć za jednym zamachem. Akcja od pierwszych stron przybiera przyjemne tempo prowadząc do szalonego finału, który wbija w fotel nie pozwalając odłożyć książki przed poznaniem ostatniego zdania.  
    

Łabędź i Szakal to kolejne udane spotkanie z niesamowitymi zabójcami. J.A. Redmerski zdążyła już przyzwyczaić czytelników, że nie ma tutaj za wiele miejsca dla zwykłych postaci. Fredrik to bohater mocno naznaczony przez życie, skąpany w mroku, lubujący się w bólu, ale także posiadający gdzieś w sobie przebłyski światła. Z każdym kolejnym tomem cykl W Towarzystwie Zabójców podoba mi się coraz bardziej, a autorka z łatwością znajduje sposoby, aby zaintrygować czytelników tym zimnym światem płatnych morderców. Nie mogę doczekać się kolejnej części i jak najbardziej polecam. Może i Wy zatracicie się w tej niebanalnej historii. 


W serii W Towarzystwie Zabójców:
Zabić Sarai / Drugie życie Izabel / Łabędź i Szakal / Zło w zarodku / The Black Wolf / Behind the Hands That Kill / Spiders in the Grove


0 komentarze