Ostatnie posty

Drugie życie Izabel - J.A. Redmerski

By 13:00 , , ,

Drugie życie Izabel
J.A. Redmerski
Tł: Dorota Lachowicz
W towarzystwie zabójców #2
Wydawnictwo: NieZwykłe
Data premiery: 26.09.2018r.
Stron:314


Kilka miesięcy temu mieliśmy okazję zatracić się w historii Sarai oraz płatnego zabójcy Viktora, która swoją świeżością oraz  niecodzienną fabułą zyskała wielu sympatyków. Trzeba przyznać, że autorka całkiem umiejętnie wykorzystała możliwości, jakie dało jej świetne rozpoczęcie cyklu. Po raz kolejny czekają nas skrajne emocje, niespodziewane zwroty akcji oraz nietypowa miłość!

Jesteśmy dla siebie stworzeni. Jesteśmy niczym dwa kawałki układanki, które na pierwszy rzut oka wcale do siebie nie pasują, ale kiedy spojrzy się na nie pod innym kątem, pasują idealnie. 

Sarai stara się wieść normalne życie, ale nie potrafi zapomnieć o przeszłości i Viktorze. Postanawia działać na własną rękę i podejmuje się zabójstwa Artura Hamburga. Niestety brak przygotowania szybko daje o sobie znać, przez co dziewczyna ledwo uchodzi z życiem. Lekkomyślne decyzje Sarai sprowadzają na nią ogromne kłopoty, a wyciągnąć z nich może ją tylko jeden człowiek - Viktor. Mężczyzna postanawia jej pomóc i szkolić, ale wie, że nikt z dnia na dzień nie staje się bezwzględnym zabójcą. Przed kobietą długa i bardzo trudna droga.  

Drugie życie Izabel jest drugim tomem serii W towarzystwie zabójców ściśle powiązanym z Zabić Sarai. Jak czytelnicy pierwszej części dobrze wiedzą, jest to osobliwa mieszanka thrillera z romansem, która znajdzie uznanie wśród fanów nieoczywistych historii miłosnych. Bardzo szybko czytelnik odczuje, że powieść ta będzie znacząco różnić się od swojej poprzedniczki - szalone tempo akcji, ucieczki i nieustanna niepewność ustępują miejsca planowaniu, głębszemu nakreśleniu bohaterów oraz trudnej relacji Sarai i Viktora. Nie ma się co jednak obawiać - na pewno nie jest nudno ani przewidywalnie. Autorce udało się stworzyć historię, która stanowi świetne uzupełnienie Zabić Sarai, a razem tworzą idealną całość. Chociaż Redmerski poświęca więcej czasu uczuciowej stronie książki, to nie zatraciła tej klimatycznej i mrocznej strony powieści, która kusi niebezpieczeństwem, brutalnością i życiem na krawędzi. Świat zabójców, do którego wkroczyła Sarai, niezwykle mnie zainteresował, a z każdą stroną zainteresowanie te wzrastało. Może i nie doczekałam się większej ilości informacji na temat Zakonu Viktora, ale jak nie teraz to może w następnym tomie? 

Nie brakuje natomiast szerokiej kreacji głównych bohaterów. Pisarka pokazuje, że nie ma problemu z tworzeniem niebanalnych osobowości, które ewoluują pod wspływem wydarzeń i potrafią zachwycić swoją autentycznością. Sarai i Viktor zabierając głos w poszczególnych rozdziałach dokładnie ukazują nam przenikające ich uczucia, dylematy i burzę emocji. Niesamowicie przyjemnie ogląda się ich relację, odpychanie i przyciąganie, a wszystko to doprawione wyczuwalną chemią. Dla osób mających wątpliwości - nie, to nie jest erotyk. Scen łóżkowych jest niewiele, a jak już są, to ukazane przyjemnie i z wyczuciem. Również sporo uwagi Redmerski poświęciła nowej postaci, Fredrikowi. Zabójca i członek Zakonu odrywa dużą rolę w Drugim życiu Izabel, jednocześnie pozostawiając po sobie mnóstwo niewiadomych i skrywanych tajemnic. Pisarka umiejętnie wzbudziła w czytelniku ciekawość i już nie mogę doczekać się, kiedy przyjdzie poznać mi trzeci tom, który poświęcony jest właśnie temu bohaterowi.


J.A. Redmerski po raz kolejny udowadnia, że potrafi oczarować czytelnika. Drugie życie Izabel to świetna kontynuacja, którą musi koniecznie poznać każdy fan Zabić Sarai. Historia, mimo że mniej dynamiczna i sensacyjna, zachwyca innymi elementami - bogatymi portretami psychologicznymi bohaterów i zaskakującym finałem. Na tym ta seria mogłabym się zakończyć, ale cieszę się, że tak nie jest. Z ogromnym entuzjazmem będę wypatrywać premiery 'Łabędź i szakal', bo to nie Sarai, i nie Viktor, a właśnie Fredrik skradł tym razem moje serce. 


Pierwszy tom:

0 komentarze