Ostatnie posty

Zabić Sarai - J.A. Redmerski

By 13:54 , , ,

[Przedpremierowo]

Zabić Sarai
J.A. Redmerski
W towarzystwie zabójców #1
Wydawnictwo: NieZwykłe
Data premiery: 11.04.2018r.
Stron: 373


J.A. Redmerski, która dała się poznać polskim czytelnikom za sprawdzą cyklu Na krawędzi nigdy, powraca w świetnym stylu. Jednak jej nowa seria będzie zdecydowanie inna od poprzedniej. Przyjdzie nam wniknąć w świat zbrodni, narkotyków i gangsterów, gdzie tytułowa Sarai będzie musiała zawalczyć o swoją wolność.

Sarai nie miała szansy zdecydować o swoim losie, wybrać drogi jaką chciałaby podążyć. Już jako czternastolatka została oddana przez matkę w ręce barona narkotykowego - Javiera, gdzie stała się jego niewolnicą. Minęło dziewięć lat, dziewczyna dorosła i w końcu dostrzegła pierwszą szansę na wyzwolenie się. Jest nią Victor - płatny morderca, który odwiedza jej oprawcę. Sarai nie zastanawiając się długo postanawia zaufać nieznajomemu i skorzystać z okazji na odzyskanie wolności. Mimowolnie zaplątany w ucieczkę Victor postanawia pomóc dziewczynie, a więź, która z czasem między nimi się rodzi sprawia, że mężczyzna będzie starał się ją utrzymać przy życiu ze wszystkich sił. Nie będzie to łatwe, gdy napędzony gniewem i złością Javier będzie chciał odzyskać swoją własność.   

Zabić Sarai to niewątpliwie lektura, która wymyka się większości popularnych schematów. Widać, że autorka od samego początku miała pomysł na tę historię i go świetnie wykorzystała. Nowy cykl Redmerski nie jest romansem, czy utworem typu New Adult, jak wcześniejsza seria autorki, a może raczej nie jest w takim samym stopniu. Wątek miłosny ma tutaj miejsce, ale jego poprowadzenie jest tak subtelne czy ostrożne, że zdecydowanie nie on gra tutaj pierwsze skrzypce. Zabić Sarai można śmiało umieścić w kategorii thrillera, bo niebezpieczny świat, zabójstwa i ucieczki, które przepełniają fabułę potrafią zmrozić krew i dostarczyć całej lawiny emocji. Pisarka zabiera nas w niebezpieczną podróż, podczas której głównej bohaterce przyjdzie pokonać wiele przeciwności, aby zacząć normalne życie. Bardzo mi się podobało, że Redmerski nie postawiła na oczywiste rozwiązania. Trudno przewidzieć w którą stronę podąży fabuła, czy jak zakończą się losy Sarai i Victora. Tempo akcji nie zostawia czasu na wytchnienie; gdy wydaje się, że nastała chwila błogiego spokoju i relaksu, autorka zaskakuje kolejnym, niespodziewanym zwrotem wydarzeń. Musimy być przygotowani na każdą możliwość.


Intrygująco prezentuje się sam wątek mafijny/gangsterski. Mimo że nie uczestniczymy stricte w tym biznesie i interesach, to jego aura otacza nas nieustannie. Dziewczyna stała się nieodpartą częścią tego świata, poznała jego niebezpieczną i brutalną naturę, co tylko umacnia uczucia niepokoju i napięcia, które często nam towarzyszą. Ciekawie, chociaż dość oszczędnie i ogólnikowo ukazany został wątek Zakonu zabójców do którego należy Victor. Chciałabym w tej kwestii dowiedzieć się więcej, bo to, co oferuje pisarka mocno pobudza wyobraźnie i zainteresowanie. 

Niewątpliwie dwójka głównych bohaterów stanowi duży atut tej historii. Nieoczywiste i intrygujące postacie sprawiają, że chce się podążać za nimi i poznać ich losy, ale także ich samych. Sarai to dziewczyna, której instynkt przetrwania potrafi zaimponować. Przez to co przeszła wie, że nigdy nie będzie taka jak inni, a jej psychikę, którą ukształtowały lata niewoli nic nie zmieni. Jednak mimo świetnej kreacji Sarai to Victor skradł moje serce. Jego skrytość, małomówność i nieprzystępny charakter, stworzyły wielce intrygującą postać. To świetna odmiana przy obecnej modzie na czarusiów, który urzekają ciętymi dowcipami. Mężczyzna wie, że przez żywot płatnego mordercy jaki prowadzi, w jego życiu nie ma miejsca na kobietę i związek. Jednak uczucia zaczynają się pojawiać. Ciężko tutaj mówić o miłości, bo relacje jakie połączyły dwójkę głównych bohaterów są bardzo nietypowe. Nie ma tutaj miłosnych deklaracji czy czułych słówek, ale na pewno można wyczuć wszechobecną chemię. Rodzi się zaufanie i wiara w drugą osobę, co w przypadku tej dwójki możne znaczyć nawet więcej niż miłość. 


Jeśli chcesz przeżyć nietypową historię w klimacie thrillera i poznać dwójkę osobliwych bohaterów połączonych specyficzną więzią, to Zabić Sarai jest dla Ciebie. Książka pełna jest  niepewności i tajemniczości, do tego świetnie trzyma napięcie wywołując przy tym uczucia począwszy od złości, gniewu i żalu, a kończąc na radości i poczuciu sprawiedliwości. Nie zostaje mi nic jak tylko wyczekiwać kontynuacji, a Wam polecić spotkanie w towarzystwie zabójców.        


0 komentarze