Ostatnie posty

Piękno bólu - Georgia Cates

By 13:00 , , ,


Piękno bólu ♥ Georgia Cates ♥ Tł: Iga Lubartowicz ♥ Seria Beauty #1 ♥ Wydawnictwo NieZwykłe ♥ 
Data premiery: 14.11.2018 ♥ Stron: 326

Ostatnimi czasy można odnieść wrażenie, że klasyczne love story to już za mało. Coraz większym powodzeniem cieszą się powieści przekraczające granice przyzwoitości, nieraz brutalne i obracające się wokół wyuzdanych preferencji bohaterów. Sięgając po nową pozycję od wydawnictwa NieZwykłego byłam niemal pewna, że będzie to książka właśnie w tym popularnym ostatnio trendzie. Tym większe było moje zdziwienie, gdy nie znalazłam w Pięknie bólu mrocznego erotyku naszpikowanego BDSM, a całkiem przyjemną historię miłosną, ukazującą rodzące się uczucie wbrew wszystkim przeciwnościom losu.  

Piękno bólu to niewątpliwie erotyk, ale z tej łagodniejszej półki. Autorka nie przesadza z ilością i pikanterią scen łóżkowych, dzięki czemu fabuła nie zatraca się w nich. Będąc już jednak przy treści, nie powinniśmy się nastawiać na szalenie oryginalną historię. Pisarka postawiła na typowy schemat; on obrzydliwie bogaty przystojniak szukający kobiety do niezobowiązującego związku, ona ułożona dziewczyna, która uciekając od problemów zgadza się na nietypową relację. Umówili się na trzy miesiące. Po tym czasie mają się rozstać w zgodzie i bez żalu, a dziewczyna wrócić do swojego kraju. Jednak gdzieś po drodze zaczynają wkradać się uczucia, na które przecież żaden z nich się nie pisał. Muszę przyznać, że mimo dość przeciętnego początku, w którym akcja toczyła się bardzo leniwie i nie działo się nic, co przykułoby moją uwagę na dłużej, później było już zdecydowanie lepiej. Historia zaczęła nabierać rumieńców, a pojawiające się po drodze trudności - dostarczać wielu emocji.

Świetnym zagraniem było oddanie głosu w narracji, na zmianę, Jack'owi oraz Laurelyn. Autorka idealnie ukazała stopniowy rozwój uczucia, którego romantyczny charakter rozczuli najbardziej zatwardziałe serce. Kreacje bohaterów są naprawdę zadowalające, przez co zżycie się z nimi nie stanowi problemu. Jest to dopiero pierwszy tom trylogii, także psiarka nie zdradza nam wszystkiego na temat głównych postaci, ale sprawnie podsyca ciekawość. Jack zdecydowanie nie wpisuje się w kanony bad boya. Nie jest wulgarnym chamem, a czułym mężczyzną, który traktuje Laurelyn jak księżniczkę. Mam wrażenie, że ostatnio taka osobowość to rzadkość w erotykach. Georgia Cates dała tej relacji trzy miesiące. Trzy miesiące pełne namiętności, wspólnego spędzania czasu i wzajemnego poznawania się, bez niedogodnych informacji o sobie. Dodatkowo podszyła to tak mocno wyczuwalną chemią, że powieść nabrała pięknego, magicznego wymiaru, tak że trudno było nie zatracić się w losach tej dwójki osobliwych kochanków.     

Piękno bólu to wyśmienita historia romantyczna, której słodko - gorzki charakter dostarczy mnóstwa wrażeń. Autorka pokazuje, że nawet gdy mamy wszystko idealnie zaplanowane, sercem nie da się rządzić. Ta opowieść pełna jest erotycznego napięcia i niepewnej miłości, ale także osobliwej subtelności i magnetyzmu. Ogromny cliffhanger wieńczący książkę, nie daje wyboru - po kontynuację trzeba koniecznie sięgnąć. 

 

0 komentarze