Ostatnie posty

Revved - Samantha Towle

By 13:00 , ,

Revved
Samantha Towle
Tł: Maciej Olbryś
Revved #1
Wydawnictwo: NieZwykłe
Data premiery: 04.07.2018r.
Stron: 439Bestsellerowa autorka New York Timesa wkracza na polski rynek z jedną ze swoich najbardziej rozchwytywanych powieści. Poznajcie Revved, czyli banalną historię w niebanalnej oprawie, w której przyjdzie nam poznać losy Andi, pięknej pani mechanik. 

Andressa 'Andi' Amaro od dziecka zakochana jest w samochodach. Kierując się tą miłością zostaje mechanikiem i trafia do jednego z zespołów Formuły 1, gdzie przyjdzie jej poznać Carricka Ryana, obecnego lidera wyścigów. Andi ma jedną złotą zasadę: nie umawia się z kierowcami. Jednak nie była przygotowana na tak silne zauroczenie jakie ją dopadło. Sytuacji nie ułatwia fakt, że Carrick postanowił, że zdobędzie uroczą panią mechanik. Jej silna wola zostanie wystawiona na najcięższą z prób. Czy Andi uda się oprzeć przystojnemu uwodzicielowi? 

Revved to pikantna mieszanka romansu i erotyku, która zabiera czytelnika do świata ekscytujących wyścigów. Pomimo tego, że jest to dość klasyczna historia, bardzo przewidywalna i momentami łatwowierna to posiadać w sobie 'to coś', co sprawia, że z przyjemnością przewraca się kolejne strony. Niewątpliwą zaletą historii jest tło, którym jest środowisko Formuły 1. Jest to wątek bardzo świeży, niewysłużony w literaturze kobiecej, a lekkość i prostota z jaką autorka wprowadza czytelnika w ten świat sprawia, że bez problemu można się w nim odnaleźć. Jednak, jeśli liczy się na ogrom emocjonujących wydarzeń prosto z rozgrzanych torów to można poczuć lekki zawód. Pisarka nie sili się na bogate i szczegółowe opisy wyścigów czy przygotowań. Formuła 1 jest niczym więcej jak tylko ciekawą scenerią do miłosnych perypetii Andi i Carricka.   

Główna bohaterka Andressa jest jednocześnie narratorką powieści, dzięki czemu z łatwością czytelnik zagłębia się w jej uczucia, myśli i pragnienia. Nie sprawia to jednak, że utożsamienie się z nią będzie łatwe. Andi, mimo że jest dorosłą kobietą, nie rzadko sprawia wrażenie nastolatki. Zmienia zdanie jak wiatr zawiał i irytuje zachowaniem. Dodatkowo jej bolesne przeżycia z dzieciństwa trącą przesadnym wyolbrzymianiem. Zdecydowanie łatwiej zapałać sympatią do Carrica. Mężczyzna powinien dostać medal za cierpliwość i znoszenie tych wszystkich humorków Andi. I mimo że jego postępowanie nie zawsze zasługuje na aprobatę czytelnika to potrafi kupić go swoim poczuciem humoru oraz barwną osobowością. Jak się można domyślać po gatunku do jakiego kwalifikuje się Revved, w powieści nie zabraknie erotycznych scen, chociaż autorka nie przesadza z ich ilością. Jednak, gdy się już pojawiają Towle uderza z całą siłą. Jest ostro, zmysłowo oraz nieprzyzwoicie. Pisarka rozpali najskrytsze zakamarki serca każdej czytelniczki.  

Revved to przyjemna historia miłosna nie pozbawiona oklepanych motywów. Od samego początku wiadomo jak się losy tej dwójki potoczą, lecz pomimo tego, nie odbiera to przyjemności czerpania z lektury, tego co najlepsze. Autorka miała nietuzinkowy pomysł na umieszczenie fabuły w świecie Formuły 1 i dała radę ukazać go w ciekawej formie. Revved to pozycja obok, której żaden fan romansów nie może przejść obojętnie. Warto dać się skusić i przeżyć kilka gorących chwil w ramionach przystojnego kierowcy rajdowego. 

     

0 komentarze